Pomoc dla Łukasza Daty

W imieniu Stowarzyszenia „Krzysiek Pomaga Pomagać” zachęcamy do wsparcia poniższej inicjatywy. Oto informacje, które przekazali nam organizatorzy.

Od 27 grudnia do 31 grudnia 2020 roku krakowskie charytatywne Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” organizuje wirtualny bieg sylwestrowy na dystansie 6 kilometrów dla Łukasza Daty pod hasłem „Wbiegnijmy w 2021 rok dla Łukasza Daty – #6kmnalepszyrok”. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia w nim udziału. Ideą biegu jest przebiegnięcie jakiegokolwiek dystansu (choć zachęcamy do przebiegnięcia 6 kilometrów), zrobienia sobie zdjęcia i oznaczenia profilu Stowarzyszenia w relacji na swoim Facebook’u i Instagramie.LINK DO WYDARZENIA NA FB

Dlaczego organizujemy ten bieg pod koniec roku i w Sylwestra?

31 grudnia 2004 roku Krzysztof Graczyk, wówczas młody, ambitny sportowiec, od którego imienia pochodzi nazwa Stowarzyszenia i który sam jest jego współzałożycielem, zasłabł na mecie corocznego krakowskiego biegu sylwestrowego i doznał zawału mózgu. Rozpoczęła się walka o uratowanie jego życia i funkcji życiowych. Potem wieloletnia rehabilitacja. Gdy po 7 latach stanął jako tako na nogi, wraz ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi, którzy mu pomogli, stwierdził, że teraz czas się odwdzięczyć.

Od 2012 roku Stowarzyszenie pomaga młodym i starszym chorym i po wypadkach. Do tej pory 10 beneficjentów otrzymało niespełna 400 000 zł na leczenie lub rehabilitację. Stowarzyszenie co roku organizuje, między innymi, charytatywne zawody narciarskie i koncert oraz aukcję dzieł sztuki.

W 2020 roku beneficjentem Stowarzyszenia został Łukasz Data – mąż i ojciec dwójki chłopców, maratończyk, który w 2016 roku nagle podczas wakacji za granicą doznał udaru mózgu. Od 4 lat trwa jego intensywna, kosztowna rehabilitacja. Co gorsza, ostatnio żona Łukasza Kasia otrzymała telefon ze szpitala, w którym przebywał Łukasz, że ma tydzień na zabranie go stamtąd, gdyż szpital zostaje przekształcony na jednoimienny szpital COVIDowy. W ciągu tygodnia musiała znaleźć dla niego opiekunki oraz rehabilitantów. Więcej na ten temat mogą przeczytać Państwo w artykule.

Naszym celem było uzbieranie dla niego 100 000 złotych. Niestety, ponieważ przez COVID musieliśmy odwołać koncert i aukcję dzieł sztuki, do tej pory udało nam się uzbierać 48 000 zł.

Niedawno stwierdziliśmy, że nie możemy zawieść Łukasza i jego rodziny i przedłużamy akcję zbierania funduszy na rehabilitację Łukasza na 2021 rok. W marcu prawdopodobnie uda zorganizować się kolejną edycję charytatywnych zawodów narciarskich. Na późną wiosnę planujemy koncert charytatywny i aukcję dzieł sztuki.

Ale preludium do tych wszystkich akcji, do, miejmy nadzieję, lepszego dla nas wszystkich, ale przede wszystkim lepszego dla Łukasza i jego rodziny 2021 roku będzie bieg sylwestrowy pod nazwą „Wbiegnijmy w 2021 dla Łukasza Daty – 6 km na lepszy rok!”.

Nie pobieramy za udział w biegu żadnej charytatywnej opłaty startowej. Chcemy po prostu pokazać Łukaszowi i jego rodzinie, że nie są sami, że ludzie są razem z nimi, nie zapominamy o nich i w 2021 nadal walczymy dla nich, by Łukasz mógł kontynuować rehabilitację.

Dlatego bardzo chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób wzięło udział w tym wydarzeniu i w okresie między 27 a 31 grudnia pokonało indywidualnie, ze swoimi znajomymi, w małych grupkach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dystans 6 kilometrów. A potem zrobiło sobie zdjęcie i oznaczyło Stowarzyszenie w swoich relacjach na Facebook’u i Instagramie, żebyśmy mogli stworzyć kolaż z tych zdjęć dla Łukasza i pokazać mu, że pamiętamy o nim i o jego rodzinie! Więcej szczegółów znajdą Państwo w najbliższych dniach na wydarzeniu na Facebook’u.

W tym roku Miasto Kraków, z wiadomych względów nie organizuje biegu sylwestrowego. Z tego powodu chcielibyśmy go niejako zastąpić, bo od wypadku Krzysztofa Graczyka w trakcie tego biegu w 2004 roku wszystko się zaczęło. Co roku uczestniczymy w krakowskim biegu sylwestrowym. Ta data jest symboliczna, bo pokazuje, że mimo tragicznego wydarzenia można wynieść z niego coś dobrego. Coś dobrego dla innych. Będzie nam bardzo miło, jeśli chcielibyście Państwo pobiec dla Łukasza! 


Warning: Undefined variable $_tagid in /home/alfaserwissr/ftp/dystans.krakow.pl/wp-content/themes/sg-window-potom/single.php on line 67

Warning: Undefined variable $_tagid in /home/alfaserwissr/ftp/dystans.krakow.pl/wp-content/themes/sg-window-potom/single.php on line 73

Warning: Undefined variable $_tagid in /home/alfaserwissr/ftp/dystans.krakow.pl/wp-content/themes/sg-window-potom/single.php on line 79

Warning: Undefined variable $_tagid in /home/alfaserwissr/ftp/dystans.krakow.pl/wp-content/themes/sg-window-potom/single.php on line 79