Małopolski Bieg drogą Świętego Jakuba – Relacja ze startu

W sobotę, 16 września, odbył się „Małopolski Bieg drogą Świętego Jakuba”. Piąta edycja okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych klubowiczów.

Piękną i malowniczą trasę wokół Więcławic Starych pokonało dwoje Dystansowiczów. Obojgu udało się tego dnia stanąć na podium. II miejsce w kategorii wiekowej M60+ wywalczył Tadeusz Kula, natomiast jako III na podium stanęła Karolina Kula w kategorii wiekowej K24-29. Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy w swojej karierze biegowej puchary zdobyli równocześnie i ojciec i córka.

Pogoda była idealna do biegu. Choć od rana padało, na czas zawodów aura zaszczyciła nas lekkimi promykami słońca, aby ogrzać uczestników, lecz na tyle delikatnymi, by warunki były dostosowane do potrzeb, nawet najbardziej wymagających biegaczy.

Impreza w Więcławicach Starych należy do imprez bardzo kameralnych, lecz zorganizowanych bardzo porządnie. Z moich osobistych obserwacji idealny event nie tylko dla biegaczy, a całych rodzin, jako alternatywa na spędzenie udanej soboty.

Karolina Kula, KKB Dystans

Warning: Undefined variable $_tagid in /home/alfaserwissr/ftp/dystans.krakow.pl/wp-content/themes/sg-window-potom/single.php on line 67